Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!
Przejdź do treści
Strona główna » Lasek Falkowski

Lasek Falkowski

Poprzedni
Następny

Lasek Falkowski

Licznik Odwiedziń

To urocze miejsce, idealne do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zacienione koronami drzew daje odrobinę chłodu w upalne dni i zapewnia niezapomniane wrażenia jesienią, kiedy liście na drzewach nabierają barw wprost z malarskiej palety. Zimą, ubrane w białą szatę pozwala przenieść się do bajkowego świata Królowej Śniegu.

Idealnie nadaje się do odpoczynku, rodzinnego pikniku jak i uprawiania sportu w niczym nie zmąconej leśnej ciszy. To kolejne „zielone płuca” dające oddech mieszkańcom i turystom.

Najmłodsi, za sprawą tablic informacyjnych mogą tu zdobyć wiedzę o budowie lasu, miejscowej faunie i florze, zagrać w edukacyjną grę, wydobyć dźwięki
z leśnych cymbałów lub sfotografować się na leśnej fotościance.

To również doskonałe miejsce na kinderbal dla małych odkrywców lub lekcje przyrody i biologii w plenerze. Nadmiar dziecięcej energii rozładują urządzenia do ćwiczeń a spora wiata zapewni schronienie w razie niepogody.

Wtopione w tło lasu, drewniane urządzenia do ćwiczeń, pozwolą miłośnikom aktywnego wypoczynku urozmaicić lekkoatletyczny trening. Spora siłownia pod chmurką, zlokalizowana na skraju Lasku Falkowskiego, zadowoli największych fanów kulturystyki czy crossfitu.

Prawie dwa kilometry leśnych ścieżek zaprasza do spacerów zarówno młodszych jak
i seniorów. Liczne ławeczki rozmieszczone na trasie pozwolą odpocząć wśród zieleni a stolik do szachów rozegrać partyjkę nawet w najbardziej upalne dni.

Dla żądnych wiedzy o folklorze i życiu naszych przodków naturalnym przedłużeniem spaceru będą odwiedziny w pobliskim Parku Etnograficznym
i Miasteczku Galicyjskim.

Kliknij w serce jeśli odwiedziłeś to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!